Maakonnareis Järvamaale ja Raplamaale

19. mai hommikul startis bussitäis kaubanduskoja liikmeid Järvamaale tutvumaks erinevate Järvamaa ettevõtetega. Traditsiooniline maakonnareis sai ka seekord organiseeritud koostöös Soome suursaatkonnaga, külastatava maakonna ettevõtlusametiga ning Ettevõtluse ja Innovatsiooni sihtasutusega.

Meie esimeseks külastukohaks oli Eesti suurim elektrimootorite tootja Konesko logistikakeskus Türi-Allikul. Sealt liikusime edasi Väljaotsa külla, kus meil oli võimalik tutvuda ettevõttes Oisu Biogaas rohegaasi tootmisega.

Maitsva lõunasöögiga kostitas meid kohalik populaarne restoran Tikupoiss. Edasi vurasime bussiga juba Paidesse, kus tutvusime erinevaid ehitussegusid ja viimistlustooteid valmistava firmaga Sakret.

Järgmiseks liikusime Paide masinatehasesse,  kus toodetakse erinevaid suuri masinaid, Humus põllumajandushaagiseid, Meiren lumesahkasid, Mega koppasid ja haaratseid.

Enne õhtusööki oli kõigil osalejatel võimalik Paide spa hotellis puhata ning seejärel siirdutigi õhtusöögile lummavate vaadetega Paide vallitornis asuvasse restorani.

 

Maakonnareisi teise päeva eesmärgiks oli tutvuda Raplamaa ettevõtetega. Esimeseks külastuskohaks oli juhtiv ülemaailmne värvide, pinnakattevahendite ja erikemikaalide suurtootja Akzo Nobel.

Järgmiseks külastasime põgusalt Rapla kesklinnas head investeerimisideed ootavat Okta Centrumit ning soovitasime omalt poolt kindlasti rajada sinna majutuskohad mida hetkel Raplas vägagi napib.

Edasi liikusime bussiga Valtu külla tutvuma BonMerite looduskosmeetika ning Minna marmelaadiga. Mõlemast firmast oli võimalik kõigil ka tooteid kaasa osta.

Lõunasöögil Rapla kultuurikeskuses osales koos meiega  Rapla vallavanem Gerd Villard kes ka poolt koja liikmeid tervitas. Rapla kino-ja teatrisaalis Blackbox tegi ülevaate Raplamaast arenduskeskuse juhataja Janek Kadarik.

Seejärel sõitsime Lõiuse külla kus firma Höhle omanik  ja tegevjuht Toomas Koobas ning müügijuht Margus Maasing andsid hea ülevaate väga kiirelt edukaks saanud ettevõtte tegevusest ja tulevikuplaanidest.

Reisi viimases külastuskohas, Tohi Distillery & Tohi Külastuskeskuses oli firma tutvustuse üheks põnevaks osaks ka toodete degusteerimine.

Suur tänu hea koostöö eest Soome suursaatkonnale, SA Järvamaa juhataja Ruth Aarmale ning Ettevõtluse ja Innovatsiooni SA regionaalsetele investorkonsultantidele Anneli Hansenile ning Pilvi Hämäläinenile.

Aitäh ka kõigile maakonnareisil osalenud liikmesfirmade esindajatele vahva seltskonna eest!

Maakonnareisi fotodega on võimalik tutvuda GALERIIS

Raplamaa reisi kajastav artikkel Raplamaa Sõnumites