Hiiumaa on saar. Sellel on oma plussid ja miinused. Kasu saavad turismist ja veest sõltuvad ettevõtted.

Kui aga saarele jõudmiseks kulub poolteist tundi praamisõitu, millel ei pruugi suve tippajal alati vabu kohti olla, toob see kaasa omad väljakutsed. Hetkeks muretsesime ise ka selle pärast, kas jõuame päeva esimesele praamile, millele ei jõudnud bussi kohta ette broneerida. Ka turismihooaeg on praegu lühike, keskendudes suvele.

Kummi-, keemia- ja plastitööstus on käibelt suurim tööstusharu. Edasi tulevad hulgimüük ja turustus, samuti tekstiili- ja rõivatööstus. Tööjõu kättesaadavus on väljakutse nagu igal pool Eestis. Eluasemepuudus pidurdab ka tööjõu ligitõmbamist mandrilt.

Meie seekordseteks sihtpunktideks olid Dagöplast, Orjaku ja Kärdla sadam, Hiiu villa, Õllekoda Kassaris, M ja P Nurst, Rannapaargus, Köök ja Pagar ning Käsitööseltsi öömaja. Õhtuprogrammi kuulusid õhtusöök Suuremöisa mõisas ja Eesti innustamine Eurovisioonile Lõokese hotelli võistlusstuudios.

Kõigile ühine oli positiivsus ja ettevõtlikkus, mis oli näha meie võõrustajate ja hostesside olemuses ning kuulda, kuidas nad oma ärist rääkisid.

Täname kõiki võõrustajaid ja perenaisi, kes meid vastu võtsid. Täname kõiki, kes korralduses osalesid ja eriti EAS-i.