Digitaliseerimise lühiseminar

Kolmapäeval, 24.05.2017 toimus Soome suursaatkonna ruumides digitaliseerimise lühiseminar. Kogu seminariruum sai  täis kaubanduskoja liikmeid, kes esindasid väga erinevaid ettevõtteid. Heiti Mering firmast Tieto Estonia oli pannud kokku paketi digiteemalisi esitlusi, kus erinevate näidete najal eksponeeriti, mida kõike digitaliseerimise all mõeldakse ja teha annab.

Kokkuvõtvalt võib ehk öelda, et digitaliseerimine annab võimalusi: toimida oma ettevõtlusega teistest tõhusamalt ja annab parema võimaluse oma ettevõttega teistega võrgustuda, avades seeläbi mitmeid uusi võimalusi. Teisest küljest toob digitaliseerimine kaasa teatava surve: kui sellega mitte kaasa minna, siis on oht jääda kõigest eemale ja kuidas tulla toime digitaliseerimisega kaasnevate tehnoloogiate ja tehniliste väljakutsetega. Rääkimata EU nõuetest, mis puudutavad isikuandmete kasutamist ja kaitsmist.

Üritus organiseeriti koostöös Soome suursaatkonnaga Team Finlandi ja Soome 100 tegevuse osana. Suursaadik Kirsti Narinen tervitas kõiki osalejaid ning kutsus üles kasutama suursaatkonna võimalusi “võrgustumise platvormina” ka edaspidi.

Seminari esimeseks esinejaks oli Heiti Mering, kes rääkis kuhu suunda maailm on liikumas ja mida kujutab endast Tööstus 4.0. Heiti  jagas praktilisi näited tööstuse digitaliseerimise ja Tieto Real Time Factory kaudu. Heiti esitluse osana rääkis Kaido Heinsalu e-arvete teenuse näitel digitaalsest võrgustumisest. Andres Kostiv rõhutas disani olulisust ja seda mitte vaid IT sekoris, vaid erinevates sektorites, kus iganes teenusearengut on vaja. Tõnis Hintsov Prologist tutvustas Single Window-projekti, mis loob logistikamaailmas lihtsama tuleviku ja annab seeläbi tõhusama ja kindlama tarneketi. Anneli Heinsoo Tieto Estoniast tutvustas nelja tähte GDPR, milleks meil kõigil tuleb valmis olla- General Data Protection Regulation.

Seminari programm sai tihe ja informatiivne, kuigi puudutas vaid kergelt digitaliseerimise pealispinda. Seminarile järgnenud Latitute59 üritusel tekkis nii mõnelgi seminaril osalenul juba arutelusid sel ülimalt laiahaardelisel teemal.

Tänud kõigile esinejatele ja osalejatele!