FECC Helsingis

Soome-Eesti Kaubanduskojal õnnestus üle mitme aasta teha taas teoks tegus päevareis Helsingisse. Tallinnast sai kaasa võetud ka suur buss millega oli mugav ülimalt toimekal päeval kiirelt ühest kohast teise liikuda.

Meie esimeseks külastuskohaks oli Elinkeinoelämän keskusliitto, kus meile andsid hea ülevaate Soome majanduse tulevikust ning rahvusvahelisest koostööst majanduspoliitika osakonna juhataja Petri Vuorio ja kaubanduspoliitika osakonna juht Timo Vuori.

Järgmiseks külastuskohaks oli Hotel AX, kus Primehotels OY müügidirektor Timo Hakala koos kolleegidega andis meile ülevaate firma poolt hallatavatest hotellidest ning tutvusime erinevate hotellitubadega. Ühtlasi sõime samas hotellis maistva lõunasöögi.

Seejärel sõitsime Nokia Oyj peakontorisse, kus Nokia tehnoloogiakeskuse juht Vesa Kohtamäki võttis meid vastu koos oma meeskonnaga ning saime kuulda Nokia tulevikuvisioonidest ja tehnoloogia arengutest.

Kella nelja ajal kohtusime Hietanieme surnuaia väravas tuntud estofiili, EstoFennia peatoimetaja Pekka Linnaineniga kellega koos surnuaial jalutades saime kuulda põnevaid lugusid Soomes tegutsenud või mingil moel soomlastega seotud eestlastest, kes siis ise või kelle lähedased on sellele surnuaiale maetud.

Edasi liikusime Eesti suursaatkonda Helsingis. Suursaadik Sven Sakkov pajates meile oma lustlikul moel Soome ja Eesti suhetest ja saatkonna tegemistest ning siis veetsime koos aega maitsvaid suupisteid ja jooke nautides.

Tagasisõidul parvlaeval Viking XPRS sõime kõhud bufeerestoranis head-paremat täis ning lustisime koos parima seltskonnaga laeva baaris.

Suured tänud Pilvi Hämäläinenile, kes on EAS-i esindajana koja juhatuse asjatundjaliige ning oli suureks abiks reisi korraldamisel.

Aitäh ka toetuse eest koja liikmesfirmadele Viking Line ja Tallink ning vahva seltskonna eest kõigile reisil osalenud liikmetele!