FECC üldkoosolek 2018

Soome-Eesti Kaubanduskoja üldkoosolekule Radisson Blu Olümpia hotelli konverentsikeskusesse kogunes 12.veebruari õhtul 46 liikmesfirma esindajat. Koja liikmeid oli tulnud tervitama Soome suursaadik Kirsti Narinen, kes tänas koda suurepärase koostöö eest  Soome Vabariigi juubeliaastal. Samuti rääkis ta pikemalt Team Finlandi tegevusest ja saatkonna nägemustest koja tegevuse arendamise suhtes.

Koosoleku juhatajaks valiti juhatuse esimees Mika Sucksdorff ja sekretäriks koja tegevjuht Ave-Mai Aedna. Vaadati tagasi 2017. aastale tegevuste ja finantside vaatenurgast ja kinnitati 2018. aasta tegevusplaan ning eelarve. Koosolekul otsustati jätta liikmemaksu suurus samaks. Juhatuse aseesimees Heikki Mäki tutvustas rahvusvaheliste kodade ühenduse, FICE(Foreign Investors Council in Estonia) hetkeseisu ja tegevusplaane.

Koosolekul võeti vastu otsus muuta kaubanduskoja soomekeelne nimetus ning uus nimi saab olema “Suomalais-virolainen kauppakamari” Tõlke õigsus ja võrdlus teiste variantidega oli eelnevalt kontrollitud  Helsingis asuvas keelekeskuses. Nimemuudatus ei mõjuta teisi kaubanduskoja nimevariante.

Kuna juhatusse soovisid kandideerida 11 inimest, kes olid ka eelmisel aastal juhatuses ning uusi kandidaate ei olnud, siis seekord hääletust ei korraldatud. Juhatuse liikmed esitlesid end kohalviibijatele ning üksmeelselt kinnitati kõik sobivaks ka järgmisesse juhatusse. Eelmise juhatuse koosseisust jätkavad seega Mika Sucksdorff (Uus Maa Kinnisvarabüroo), Sami Seppänen (Elisa Eesti), Johanna Vironmäki (Tuokko), Sari Sopanen (Supeluse hotell/ Hedon Spa & Hotel), Aki Kupiainen (Tieto Estonia), Aleksi Arajärvi (Laus & Partnerid),  Annika Nordström (Svenska Handelsbanken), Heikki Mäki (Finesta Baltic), Kari Forssten (Indoor Group), Urmas Kiik (Hedman Partners) ja Simo S Hämäläinen (Profia Arvestuse).

Täname kõiki liikmesettevõtete esindajaid, kes andsid koosolekul osalemisega oma panuse ühingu arengusse ning Radisson Blu Hotel Olümpiat sujuva koostöö ja maitsvate toitude eest!