Kaubanduskoja maakonnareis Viljandimaale

Soome-Eesti Kaubanduskoja maakonnareis viis 18-19. mail kõik huvilised kaunile Viljandimaale. Esimesel päeval külastasime nelja edukat firmat: Combimill Sakala, Viljandi Aken ja Uks, Cleveron ja Delux. Õhtusööki nautisime Pärimusmuusika aidas koos Viljandi linnapea Ando Kivibergi, Viljandi maavanem Erich Palmi ja Soome suursaadik Kirsti Narineniga. Õhtu üllatusesinejateks olid Viljandi muusikakooli andekad noored, kes esitasid meile ühe loo akordionil ja kaks lustakat pala saksofoniansambliga. Peale õhtuööki oli meil suur rõõm nautida  Viljandi linnapea ja maavanem poolt põnevat ekskursiooni lossimägedel ja vanalinnas ning veel hiljemgi härrade seltskonda soojas kevadöös Viljandi vanalinna terrassil.

Teine reisipäev üllatas meid särava päikese ja suviselt kuuma õhutemperatuuriga. Tutvusime Iglusauna tootmisega ning külastasime AS Viljandi Metalli. Lõunasöögil liitusid meiega Viljandi Kultuuriakadeemia esindajad ning tagasiteel Tallinnasse käisime läbi Võhma Valgusevabrikust, kus hea huumorisoonega shveitslasest peremees meie reisile lõbusa punkti pani.

Tore oli tõdeda, et Viljandimaal on palju tublisid ettevõtjaid ja edukaid ettevõtteid, kes läbi oma tegevuse saavad pakkuda tööd nii paljudele Mulgimaa inimestele, tugevdades seeläbi kogu maakonna elukvaliteeti.

Suur tänu äärmiselt vahvale reisiseltskonnale, Viljandi maavanemale ja Viljandi linnapeale ning eriline tänu Viljandi maavalitsuse avalike suhete ja sisekommunikatsiooni nõunik Helena Tiivelile äärmiselt hea koostöö eest meie sisukate päevaplaanide koostamisel!