Maakonnareis tegusale Tartumaale

Soome-Eesti Kaubanduskoja traditsiooniline maakonnareis viis kojarahva kaheks päevaks sügisesele Tartumaale.

Esimesel päeval külastasime  Tartus asuvat SPARK demo keskust, mis andis hea ülevaate Tartumaal tegutsevatest ettevõtetest. Elvas  külastasime kahte suurt ettevõtet: Enics Eesti ja Saint Gobain Sekurit ning esimese päeva viimaseks külastuskohaks oli Talvikese külas asuv Andre farm.

Peale pisikest puhkust hotellis oli meil suurepärane võimalus saada osa väikesest ekskursioonist Tartu Soome selts juhi  ja tunnustatud giidi Sakari Neuvoneni eestvedamisel. Ühisele õhtusöögile liitusid meiega ka veel Tartu linnapea Urmas Klaas ning Soome aukonsul Verni Loodmaa. Hiljem veetsime koos aega Tampere Majas, mille tegevust maja juht Sakari Neuvonen meile põgusalt ka tutvustas.

Reisi teisel päeval oli meie esimeseks külastuskohaks suurettevõtte Salvest. Avastasime enda jaoks nende valikust mitmeid uusi põnevaid tooteid. Sealt liikusime edasi tutvuma firmaga Lasita Maja kus tehakse ilusaid erinevaid puidust hooneid. Lisaks õnnestus reisiseltkonnal külastada sel päeval  ka ülipõnevat ettevõtet Urban Garage, mis kogu reisiseltskonnale eriti sügava mulje jättis. Maakonnareisi viimaseks külastuskohaks oli Pühaste pruulikoda, kus rõõmustas reisiseltkonda väga see, et kõigil avanes võimalus Pühaste põnevaid tooteid degusteerida.

Suur tänu kõigile liikmetele, kes leidsid aega reisil osaleda!

Täname ka suurepärase koostöö eest Ettevõtluse Arendamise Sihtasutust ning Soome suursaatkonda!

Maakonnareisi fotod on leitavad GALERIIST