Põnev maakonnareis kaunile Pärnumaale

3. mai hommikul startis buss 44 Soome-Eesti Kaubanduskoja ootusäreva liikmega Pärnu poole, et tutvuda kahe päeva jooksul erinevate Pärnumaa ettevõtetega. Traditsiooniline maakonnareis organiseeritakse koostöös Soome suursaatkonnaga ja tihedas koostöös külastatava maakonna ettevõtlusametiga.

Esimene peatus oli Saugas, kus tegutseb koja liikmesettevõtte Indetek, mis valmistab kaasaegseid toitlustusseadmeid profiköökidele ja toitlustusettevõtetele. Seejärel külastasime Pärnu uues tööstuskülas paiknevat firmat nimega Vecta Design, mis toodab kauneid ja kvaliteetseid pingelagesid. Peale lõunasööki oli meil huvitav kohtumine Metsä Wood Pärnu uue vineeritehase juhi Kaarel Taliga. Seejärel külastasime juba aastakümneid kvaliteetseid jalanõusid tootvat, kauaaegset FECCi liikmesfirmat Pomarfin. Esimese päeva ringkäigu lõpetuseks jõudsime veel läbi käia firmast Oshino Electronics, mis valmistab erinevaid elektroonikakoponente.

Kaubanduskoja liikmeid majutas Pärnus koja liikmesfirma Hedon Spa & Hotel, kus sõime ka õhtust koos Pärnu linnapea Romet Kosenkraniuse ja abilinnapea Rainer Aavikuga. Seejärel liikusime veel Alexi Majja, kus meid tervitas Pärnu Soome Seltsi esindus, laulsime karaoket ja tantsisime hiliste öötundideni.

Teise päeva esimeseks külastuskohaks oli tuntud suurfirma Wendre. Järgmisena külastasime spordirõivaid tootvat firmat Trimtex. Lõunasöögil Pärnu Bay Golfis asuvas restoranis Eagle tegi meile huvitava ettekande Pärnumaa ettevõtluskeskkonna hetkeolukorrast ja tulevikuplaanidest Lääne-Eesti investorkonsultant Sulev Alajõe. Edasi viis teekond puitmajasid tootvasse firmasse Loghome ning viimaseks külastuskohaks oli Jaanihanso siidrivabrik Kaelase külas, kus kõigil oli võimalik ka nende poolt toodetavaid tooteid degusteerida ning kaasa osta.

Suur tänu kõigile maakonnareisil osalenud liikmesfirmade esindajatele, Soome suursaatkonnale, Pärnu linnavalitsusele, Hedon spaahotellile ning meid võõrustanud Pärnumaa firmadele ja  Läänemaa Arenduskeskusele.

Maakonnareisi fotogaleriid saab vaadata siit