Räätsamatk Koitjärve rabas

Septembrikuu viimasel neljapäeval pühkis paras seltskond Soome-Eesti kaubanduskoja liikmeid linnatolmu jalgadelt ning sõitis Põhja-Kõrvemaale loodust nautima.

Meie sihtpunktiks oli Koitjärve raba, mis laiub paljude järvikute ja laugastega 17,5 km2 suurusel alal Põhja-Kõrvemaal. Selles rabas ei ole ühtegi laudteed, vaid puutumatu loodus, võrratud rabavaated ja saladuslik Kivijärv. Ilm oli tuulevaikne, päike säras taevas ning sooja oli septembrilõpule mittekohaselt suisa +15 kraadi.

Matkajuhiks oli meile lustakas Sven Luks, kes tunneb Kõrvemaa loodust nagu oma viite sõrme. Temalt sai iga osaleja paari räätsasid, mis aitasid meid viia kohtadesse, kuhu tavaliste jalanõudega kuiva jalaga ei pääse. Räätsad andsid kindlustunde, milleta oleks sedasorti rabas olnud väga ebakindel liikuda. Kuigi räätsadega käimine oli esimesel korral küll harjumatu, oli liikumist armastavatele inimestele nendega liikumine igati jõukohane.

Sven tutvustas meile raba hingeelu, sellest kuidas tunda ära ohltikumad ja ohutumad kohad, millised on erinevad rabataimed, milliseid linde-loomi võib sealkandis kohata ja milline on raba erinevatel aastaaegadel. Samuti pajatas Sven meile vahvaid lugusid ajaloost, mis on selle kohaga seotud. Matk lõppes ühise sööminguga lõkkeplatsi juures, kus saime nautida Kõrvemaa matkakeskuses asuva Oja talu maitsvat suppi ning hõrgutavat õunakooki.

Aitäh kõigile osalejatele, kes said omal nahal tunda kuidas looduses liikumine keha ja hinge kosutab!