Rail Baltica vebinar

Neljapäeval, 11. märtsil 2021 toimunud Rail Baltica vebinaril osales ligi 80 inimest Eestist, Soomest ja ka teistest riikidest.

Alustuseks andis Aivar Jaeski, Rail Baltica Raili juht, hea ülevaate sellest, milline on Rail Baltica projekt ja selle hetkeolukord.

Seejärel rääkis Kristjan Piirsalu, Rail Baltica Raili riigihangete spetsialist, projekti hanketegevuse alustest ning millised hanked hakkavad konkureerima. Kuigi projektid ise järgivad riigihalduse juhtnööre ja protsesse, on tarnijatel võimalus Rail Balticasse tuua ideid ja mõtteid enne, kui tegelikud projektid käivituvad.

Lõpetuseks andis Tõnu Grünberg, Rail Baltic Estonia tegevjuht ülevaate, millised on Rail Baltic Estonia tegevused eelkõige Eestis.

Lisaks aruteludele saime teada, et 85% Rail Baltica rahastamisest tuleb Euroopa Liidult ja ülejäänud 15% osalevatelt riikidelt. Rail Baltica on nn. Green field projekt ehk peaaegu kõik ehitatakse eimillestki. Projekt ei seisne mitte ainult raudtee ehitamises, vaid ka kõiges muus, mis sellega seondub nagu teenused, uuendused, infrastruktuur  jne.

Täname esinejaid ja osalejaid!