Soome-Eesti kaubanduskoda koostöös Soome suursaatkonnaga ning EAS-i Soome esindusega korraldasid seminari tellijavastutuse seadusest ning selle kasust ja vajalikkusest äritegemises 15. novembril 2023. Tellijavastustus tähendab et töö tellijat on kohustatud välja selgitama, kas lepingupartner on täitnud talle seadusega määratud kohustusi.

Soome tööohutus- ja töötervishoiu osakonna inspektori Aleksi Soikkeli sõnul ennetab seadusandlus varimajandust kõikides sektorites, kus kasutatakse renditöötajaid või alltöövõtjaid.

Pärast suursaadik Vesa Vasara ja FECC’i Sari Sopaneni teretulemast sõnad alustas Soome tööohutus- ja töötervishoiu osakonna inspektori Aleksi Soikkeli teemad. Mida on tellijavastutus ja kuidas olukord Soomes on.

Paneeldiskussioonis – Ville Wartiovaara (Rakennusteollisuus RT), Johannes Albäck (Vastuu Group), Andres Sutt (Riigikogu) ja Raivo Rand (Rand & Tuulberg) ja moderaator Kaddri Vanem (Miltton) – järkati teema käsitlemist. „Asi tuleb lihtsalt ära teha. Eestil on väga hea võimalus kopeerida head Soome seaduse omadused ning õppida nende kogemusest. Elame väga digitaliseeritud riigis, usun, et eestlased suudavad luua ettevõtetele veelgi parema vahendi usaldusväärseks äritegevuseks.“ Nagu FECC’i Sari Sopanen kokkuvõttes Äripäevas diskussiooni üheks tulemuseks.

Pärast paneelid, Eesti maksu- ja tolliameti arendusjuhi Siim Tamme rääkis Eesti andmebaasi eesmärkisest mis praegu on see, et ehitusplatsidel töötaksid ainult korrektselt vormistatud dokumentidega inimesed, kellest peatöövõtjad ja riik omavad selget ülevaadet ja kellele makstakse õiglast palka.

Lõpetuseks esines Vastuu Group Oy tegevjuhi Johannes Albäck. Tema sõnul algab kõik koostööst ametiasutuste ja tööstussektori vahel.

Mida me õppisime?

Tellijavastutus annab kõigile ühesuguse stardipositsiooni, luues ettevõtete vahel usalduse ning tagades riigile planeeritud maksutulu.

Hooletustasud ei ole ainult miinus eurodes. Maine on tähtsam.

Vastuu Group - Seminar at the Embassy of FinlandSeminar 15.11.203 In TallinnPresentation 15.11.2023Electronic registration and Tax behaviour ratings_20231115